aktualizováno: 16.04.2024 19:15:52

N U B I K A  -  bílý  švýcarský  ovčák a šiperka

ŠTĚŇÁTKA - VRH "T"

Vítáme Vás na našich stránkách

TOPlist

kontakt

NUBIKA

Karin Rohanová
 
karasek.k@seznam.cz 
+420 777 586 714

 www.nubika.cz

 


krytí - 14.11.2022

Datum narozeni: 13.1.2023

3 kluci a 5 holek

Tataboy, Terno, Trendy Tanya, Taffy, Tequila Sunrise, Terri, Tullamore

matka: Mazikeen Nubika  &  otec: Boss Hugo Boss Taien

Všechna štěnda po rodičích MDR +/+

 

 

matka: MAZIKEEN Nubika

 

kompletní info o Mejzi zde  

 

 

 

Rodokmen na pedigreedatabase

 

otec: Boss Hugo Boss Taien "Emerson"

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR +/+, DNA

plnochrupý, skus nůžkový, 66 cm, krátkosrstý, 4/9/2014

zkoušky: BH-VT

Za taťkou jsme se vydali až na Slovensko, cesta byla pohodová a nakryto bylo doslova v mžiku. Mejzik se nám zamilovala na první pohled a já se jí vůbec nedivím, Emerson je neuvěřitelný a naprosto úžasný pesan a při krytí se choval jako ostřílený mazák. Na krytí jsem cestovala s Emersonovou chovatelkou, která ho velmi výstižně popsala a já nemohu jinak než souhlasit, jsem z tohoto psa opravdu nadšená a moc držím palce aby vše klaplo.

"Emerson je bílý ovčák s hromadou předností. Jeho největší přednost je bezesporu povaha, je stále tím oddaným, vždy dobře naladěným, všímavým a jednoduše spolupracujícím psem. Má splněnou zkoušku Bh/VT, má rád obrany, má rád cvičení, má rád balónky, pamlsky, prostě svět ho baví. S Emersonem můžete dělat cokoliv a taky nic, a on se vždy přizpůsobí situaci a je příjemným společenským a sociálním psem.

Emerson je velký pes, má 66 cm a přesto zůstal velmi elegantní, bez známek lymfatie, s krásným pevným hřbetem v dokonalé horní linii, s naprosto rovným a dobře nasazeným ocasem. Přední končetiny má i v 8mi letech bez prošlapů, rovné, silné. Hrudník má široký s výrazným předhrudím a celkově je ve výborném formátu s korektním úhlením a postavením zadních končetin. Co každého znalce plemene musí zaujmout je jeho rovná, dobře přilehlá kvalitní a naprosto bílá srst bez nádechu žluté. Výrazově je Emerson v typu své maminky - GrandCh. Toyen Taien "Tori", má vysoko nasazené tvarově výborné ucho, velké mandlové oči, výborné linie hlavy. A ano - je v tom starém typu bílého ovčáka, který mám tak ráda, takže jeho hlava je výrazná, samčí, ale ne hrubá, je se správnou sílou čelistí a dokonalým skusem i v tomto věku ... Tatínkem Emersona je Gaudi du Bois des Ternes, syn nezapomenutelného světového vítěze Beutifull Angel du Bois des Ternes. V Emersonově případě mohu říct, že si z obou rodičů vzal to nejlepší...a i v 8mi letech je Emerson velmi vitální, pohyblivý, bez známek stárnutí, s jiskrou v oku a krásnou srstí."

Vzhledem k tomu, že jsme dorazili až večer za tmy, což pesanům sice vůbec nevadilo ale holt sluníčkové fotky jsme nepřivezli ale nevadí, protože i tak se nám nějaká ta fotka povedla.

 

***************************************************************

FOTO NOVÉ DOMOVY

TEQUILA Sunrise Nubika "Sany"

Splněn svod-plnochrupá, skus nůžkový, 57,5 cm

TRENDY Nubika "Enzo" (žije na Slovensku)

plnochrupý, skus nůžkový

TERNO Nubika


9 týdnů

Dnes jsme byla zase na prochajdě, potom jsem pobíhala s holkama a po jídle jsem roztomile usnula. Mám se moc dobře heart a večer mám hrací chvilku s paničkou (video)


8,5 týdne-Tánička

Mám tady spoustu tetiček, chodím ven na procházky, baštím granulky a občas jogurt a jsem moc milé štěňátko heart 


8,5 týdne

Poslední společná procházka Terri a Táničky


8,2 týdne

Prochajda s Táňou, Teri a Sany. Holky jsou moc šikové a procházky si bájově užívají.

Pět sourozenců je již v nových domovech a doufáme, že vám všem dělají jen samou radost a budeme rádi za jakékoli zprávy a fotky od vásheart

Táňa-žlutý obojek, Terri-červený obojek, Sany-fialový obojek


7,5 týdne

Postojovky, všeci jsme byli při focení opravdu moc moc šikovníheart


7,2 týdne

Jsme načipovaní, naočkovaní a máme kontrolu vrhu za sebou. Všichni kluci mají varlátka od 5týdnů věku, všichni řezáky 6/6, všichni krásný pigmentík a velmi hezcí v typu. Máme se moc fajn a už se moc těšíme na své nové páníčky


6,5 týdne

Lítáme už po zahradě a za sebou máme třetí odčervení


6 týdnů

Zítra máme šest týdnů, běhá nám to bravurně a  máme se bájově


5 týdnů

Máme se všichni moc fajn, lítáme po výběhu, štěkáme a dokonce už i hlídáme. Baštíme granulky a taky občas kefír, ten nám chutná moc ale i mamka Mejzi nám stále dává ještě mléčko.

A tady naše první fotografie


4,5 týdne

pohodička s paničkou


4,2 týdne

Jsme venkuuu, huráááá. panička nás po druhé odčervila, nasadila obojky a dnes (neděle 12/2) nás už odstěhovala na stálo do venkovního výběhu. Strašně jsme si stěžovali, páč nám mamka stále utíkala ale pak jsme se uklidnili a začali mapovat a zkoumat prostor, prý jsme moc šikovná a odvážná štěňátka. Jo a taky tu máme černou a bílou tetičku, asi to budou hodné holky a nejspíš si budou s námi hrát :-) 


3,5 týdne

Rosteme před očima říká panička a jsme samozřejmě neodolatelná štěňátka, prý ven ještě nepůjdeme až příští týden a tak máme zvětšenou ohrádku doma a je to moc prýma, no koukněte jak už pobíháme. Jo a vegetíme v pelíšku pro šiperky, ten se nám líbí nejvíceheart

 


20 dní

Koukáme, běháme, vrčíme, ječíme, bambeláme se a hrajeme si už. Jo a jsme děsně roztomiloučkýheart

moooooc nám chutná smiley

po jídle se musíme očistit a trošku si pohrát než půjdeme chrnětsmiley


15 dní

Máme za sebou první odčervení, nějak nevíme zda mňam mňam nebo fujky ale všeci jsme to zvládli na jedničku yes u mamky už začíná být sakra těsno, takže začínají boje o cecíky smiley


12 dní

Tak zase pár foteček jak rosteme a také začínáme prokukovat. Už je nás pěkná hromada. Všichni krásně prospíváme a jsme prý děsně boží heart


6 dní 

Máme skoro týden a jsme už prý pěkní buřtíci. Tak jako aby ne, dyť pořád jen papáme a papáme a je to teda pěkná dřina ale mamka Mejzi je úžasná mamina a nehne se od nás ani na krok, no koukněte na nás jaká máme nabaštěná bříška :-)


Porod

Porod proběhl v absolutním klidu, byl trochu delší než jsem u Mejzi zvyklá ale bez komplikací a v pravidelných intervalech, prckové nám všichni prospívají, mají sací reflex a moc jim držíme palečky. Váhy jsou tu různé ale ti menší mrňata se tvrdě derou dohnat ty větší :-)