aktualizováno: 09.06.2024 13:08:05

N U B I K A  -  bílý  švýcarský  ovčák a šiperka


Vítáme Vás na našich stránkách

TOPlist

kontakt

NUBIKA

Karin Rohanová
 
karasek.k@seznam.cz 
+420 777 586 714

 www.nubika.cz

 


motivace a cvičeníčko se štěňátkem

A takto může vypadat krmení štěňátka, hezky od vás z ruky, učíte tak pozornost štěňátka na vás. Posunky jsou pro štěně zpočátku nejsrozumitelnější, nemusíte vůbec mluvit a štěndo se díky dobře provedeným posunkům naučí následovat vás a mnoho cviků (sedni,lehni,vstaň,chůze u nohy, zůstaň, proplétání atd.) kterým pak v budoucnu přídáte slovní povel a posunky pomalinku odstraníte. Na videu je dobře vidět jak si štěndo hledí svého psovoda a okolní svět ho nezajímá, jako třeba štěkající psi nebo procházející lidé s cizím psem, nic z toho vůbec neřeší. Pokud budete svého pejska od počátku dobře motivovat, věřte, že z něho vychováte super poslušného kamaráda.

Querido Arantes "Flow" Nubika - 10 týdnů

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14 týdnů

polostahovací obojek - jak na to

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14 týdnů nácvik zuby

na videu vidíte několik postupů jak kontrolu zubů učit, začínejte pomalu a pár dní trénujte jen položení ruky na mordu, to dělejte několik dní, každý den dvě minutky, až uvidíte, že pejsek je s tím v pohodě a drží, přidejte druhou ruku a zase několik dní. Postupně cvik zatěžujte, odměňte pejska jen když jste spokojení s provedením. Na videu je vidět jak Flow jednou ucukne hlavou, v tu chvíli žádnou odměnu nedostal a začala jsem znovu, jakmile vše udělal správně, dostal odměnu. Postupujte pomalu, buďte trpělivý a výsledky se dostaví :-) zoubky trénujte každý den

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14 týdnů trénink odložení a klidu

Tento cvik nejraději začínám trénovat na vyvýšeném místě, zpočátku od svého štěňátka odstupte jen třeba na půl kroku a pokud vydží tak ho hned odměňte. Flow už měl pár lekcí za sebou tak jsme si mohla dovolit obejít stůl na kterém byla kamera. Postupujte pomalu, mějte trpělivost a nechtějte hned aby vydržel dlouhé vaše vzdalování, na to je čas.

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14 týdnů češeme za odměnu

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14 týdnů procházky by neměli být nudné, zaměstnejte svého pejska učením, budujete si spolu tak pevný vztah a pejsek vás bude na procházkách stále sledovat a nebude mít tendence někam odbíhat a zkoumat, vy pro něho budete daleko zajímavější. Pokud na pejska nemáte čas (někoho potkáte, telefonujete, atd.) připněte ho na vodítko a nenechte ho jen tak se flákat. 

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14,5 týdnů místo večeře cvičeníčko

Querido Arantes "Flow" Nubika - 14,5 týdnů NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE JMÉNO

na procházce zpočátku používáme jen jeho jméno, nic jiného není třeba a pokud ho vyslovíme, jasně a srozumitelně bez negativních emocí a pejsek se na nás podívá, hned mu ukážeme granulky a necháme pejska granulky zbaštit, jednou odměňte z pravé ruky, jednou z levé ruky, někdy dejte z pravé a hned i z levé a pokaždé jiné množství granulí, aby se nenaučil zbaštit z prvavé ruky a hurá pryč, takhle možná přijde odměna ješte z ruky levé ale to on neví takže střídejte ruce a on vás bude stále sledovat. NENUŤTE PEJSKA aby si sedal když k vám doběhne(odměníte ho pak za sednutí a nééé za to, že přiběhl) buďte důslední a pokud jméno vyslovíte, VŽDY by měl pejsek přijít i kdyby jste měli začít utíkat směrem od něho, vždy když už jméno vyslovíte, musíte to dokončit. NESMÍTE se na to vyprdnout, jakože, teď čuchá tak zavolám jindy, NE on to vnímá a časem by pochopil, že jednou přijít můžu a jednou ne. Proto trénujte jméno na klidných místech bez rušivých elementů, časem až budete mít pocit, že jméno dobře funguje, můžete ho zatížit někde na rušnějším místě ale na to je spousta času.

Pokud dodržíte správný postup, docílíte toho, že pes k vám bude běhat raketovym sprintem a s obří veselostí

 

Já musela, abych vám ukázala jak na to, vzít sebou mamku, páč by jinak štěndo ode mě vůbec neodešlo, jeho maminka mi pomáhá při učení, odláká mi ho a já pak trénuji povel "FLOW"