aktualizováno: 16.07.2024 18:21:54

N U B I K A  -  bílý  švýcarský  ovčák a šiperka

NAŠE FENKA NUBI/vzpomínáme

Vítáme Vás na našich stránkách

TOPlist

kontakt

NUBIKA

Karin Rohanová
 
karasek.k@seznam.cz 
+420 777 586 714

 www.nubika.cz

 


 
Rozloučení s Nubi
S velkou lítostí a slzami v očích oznamujeme, že dne 21/5/2012 v 1:00h odešla naše milovaná Nubi(Julie Nycol Elbigi) za duhový most. Nubi zemřela dva dny po svých narozeninách, kdy oslavila 8 let. I přes to, že se Nubča vylízala z velmi těžké operace torze žaludku, si jí smrt po 5 měsících znovu našla. Já se tu osudnou noc vrátila pozdě v noci domů a děkuju bohu, že jsem s ní ještě mohla strávit poslední chvíle jejího života. Nebylo jí už pomoci. Příčina smrti - dilatace žaludku. Byla velmi statečná a silná, do poslední chvilky nedala znát bolest a v jejich očích byla vidět radost, že jsem vedle ní.
Nubi během svého života odchovala ve třech vrzích 24 štěňátek - 10 kluků a 14 holek. V chovu po ní u nás v ČR zůstalo 7 zvířat - 2 chovní psi (Abakan, Bugsy) a 5 chovných fen ( Ayla Shengul, Alma Bibi, Bepcock, Calypso a Celina ).
Nubča byla silná osobnost, velmi přírodní a vlčí typ psa.  Dominantní a vůdčí typ, fena Alfa s velkym A. Ona byla můj učitel a já jsem se od ní hodně naučila. Jsem jí vděčná za zkušenosti, které jsem mohla vedle ní získat. Byla naší první bílou ovčandou, která nám obrátila život vzhůru nohama a ukázala nám cestu kterou se v životě ubírat. Je to pro nás veliká ztráta a smutek který u nás doma panuje je nepopsatelný. Budeme na ni vzpomínat do konce našeho lidského života a nosit jí v našich srdcích. Přejeme jí aby se v psím nebi měla co nejlépe, aby mohla konečně prohánět kočičky, zajíčky a srnečky bez strachu, že jí za to někdo bude kárat. Nubi, nikdy na tebe nezapomeneme a milovat tě budeme stále.


JULIE NYCOL Elbigi -"NUBI"

nar: 19/5/2004 - 21/5/2012, krátkosrstá, 58 cm
DKK 2/2   MDR +/+ (negativní)
perfektní pigment, tmavé oko, plnochrupá, skus nůžkový
zkoušky - ZOP, ZZO
 
ČESKÝ ŠAMPION *** ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION *** KLUBOVÝ ŠAMPION