aktualizováno: 16.04.2024 19:15:52

N U B I K A  -  bílý  švýcarský  ovčák a šiperka

ŠTĚNÁTKA - VRH "M"

Vítáme Vás na našich stránkách

TOPlist

kontakt

NUBIKA

Karin Rohanová
 
karasek.k@seznam.cz 
+420 777 586 714

 www.nubika.cz

 


krytí - proběhlo 3/2/2018

Datum narozeni:  6/4/2018

2 kluci a 2 holky

Matrix, Moschino & Mazikeen, Missandei

 

matka: CELINA Nubika"DONA"

kompletní info o Doně zde  

 

jen krátkosrstá štěňátka

 

 

RODOKMEN ŠTĚŇAT ZDE

 

otec: Lux white friend z Blatenských luk

DKK 0/0   DLK 0/0
DM N/dm, MDR +/+
plnochrupý, skus nůžkový, 64cm, srst dlouhá

2xCAC, Res.CAC

foto: Lux white friend z Blatenských luk

foto z krytí - Dona a Lux

RODOKMEN ŠTĚŇAT ZDE

Všechna štěňátka mají:

BAER test (test sluchu) - OK, MDR +/+ po rodičích.
Kompletní mléčný chrup, kluci obě sestouplá varlátka. Krátkou srst po mamince ale s vlohou pro dlouhou srst.


Štěňátka jsou již v nových domovech

Všem Vám srdečně přejeme jen to nejlepší s vašimi novými páníčky a budeme se těšit na fotky a zprávy od vašich  nových majitelů . Posíláme všem pozdravy a jsme tu stále pro vás :-) 


9. týden

Baer testy za námi - jupííí všichni jsme OK (oboustraně slyšící)

Cestu jsme zvádli dobře, trošku jsme blinkali ale byli jsme všichni moc stateční, jela s námi ještě 3měsíční Corča od Šimíčků tak nas bylo pět :-). Večer už jsme řádili na zahradě se Shegy, tady video

8,5 týdne - večerní zábava s paničkou


8. týden - postojovky

Prý už vypadáme jako ovčáci, no asi jo, jen ještě doladíme ty naše vtipná ušiska a budeme dokonalost sama :-) Byli jsme moc šikovní při focení ale je fakt, že panička s náma trošku trénovala :-) tak jsme to měli za chvilku nafocené. Měli jsme tu návštěvu od Šimíčků (CHS Šimíček-děkujeme za foto) mladou fenku Corču a moc se nám líbila :-) 


7. týden

Jsme čipovaní, očkovaní a zase odčervení. Likvidujeme vše na co příjdeme, zlobíme zdravě a jsme k zulíbání. Na prochajdách jsme statečná a neohrožená psiska a celou ulici už máme zmapovanou :-) Nejvíce si hrajeme s naší tetou Shegy-je tak moc na nás hodná. Mamka Dona nám občas dá ještě mlíčko ale jinak baštíme maso a granulky. Naše teta Gimminka porodila 9 krásných štěňátek tak se na ně podívejte tady


6. týden

Šestý týden za námi a co říct? Lítáme už venku na ulici jako ostřílená psiska. Panička říká, že jsme moc šikovná štěňata. Všechno v pohodičce vnímáme, všechno nás zajímá, všechno zkoumáme a stále máme hlad :-). Běháme po zahradě a návštěvy které za námi jezdí máme moc rádi, můžeme je alespoň okusovat :-) 


5. týden

Pátý týden za námi a jsme již pěkná banda raubířů. Začínají za námi jezdit návštěvy a nám se to moc líbí. Mamka Dona nás stále kojí a teta Shegy a teta Gimma nás zdravě vychovávají a hrají si s námi. Lítáme po výběhu, máme nové hračky a jsme prostě užasná štěnda. A taky další odčervení za námi.


4.týden

Máme čtyři týdny a jsme na stálo venku, mapujeme zatim náš výběh. Máme bezva boudu ale nejradši spíme v dřevěném ačku kde nám pod ním máma Dona vyhrabala díru :-), je tu chládeček a útulno.  Nová černá vtipná kámoška Kája nás moc baví a taky máme super príma bílou tetu Shegy a Gimmu. Vnímáme nový svět a zvykáme si na vše pro nás nové. A baštíme masíčko, zatim jen jednou za den, mamka Dona nás stále kojí.


3.týden

Máme 22dní, parádně koukáme a začínáme vnímat svět. V chůzi jsme se zlepšili o stop procent a celkem slušně pelášíme, tedy alespoň pokud jde o pochodující mlékárnu. Chodíme na chvilku ven a objevujeme svět. A vypadáme báječně-jukněte na nás

KLUCI

HOLKY


2.týden

Máme 15 dní, jsme prvně odčervení a koukáme. Taky se pokoušíme o první krůčky, jééé to je prý s náma sranda ale náhodou jsme moc šikovní a ťapeme pěkně. Dnes první den na chvilku venku.


1. týden

Tak máme za sebou první týden života, vážíme přes kilo a jsme fakt obří říká panička. Tolik cecíků pro sebe :-) Jsme krásní, úžasní a moc dobře papáme a vztekáme se :-) 

 


porod

Porod byl velmi dlouhý a velmi těžký. Dona ale nakonec porodila ve velmi dlouhých intervalech 4 krásná a zdravá štěňata. Všechno dopadlo ve finále parádně, zvládla to sama a bez pomoci, uf